Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2020 r. po raz kolejny w naszej szkole włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Jest to wyjątkowy dzień, w którym uwaga wszystkich, kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się  i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci będą podejmować wspólne działania i inicjatywy, po to, aby ich głos o prawach dziecka był słyszany przez dorosłych, polityków i media.

Prawa dziecka dotyczą wszystkich dzieci, tych młodszych  i starszych do ukończenia 18 roku życia. Bez względu na to gdzie mieszkają, jak wyglądają czy skąd pochodzą. Każde dziecko ma takie same prawa.

Życzymy Wam wyjątkowego Dnia Praw Dziecka