Bezpieczna Edukacja

Dnia 13 listopada 2020 r. Gmina Marianowo jako organ prowadzący Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Marianowie podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie o udzielenie grantów w ramach projektu pn. Pomorze Zachodnie – Bezpieczna Edukacja współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 7.7. Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020. Grantodawcą jest Województwo Zachodniopomorskie - Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Przyznany grant w wysokości 28.550,00 zł  Gmina Marianowo przeznaczy na zakup wskazanych we wniosku o dofinansowanie  środków ochrony osobistej typu rękawiczki jednorazowe, maseczki, przyłbice, a także środki i sprzęt do utrzymania czystości i dezynfekcji m.in. dozowniki łokciowe, stojący dozowniki bezdotykowe,  opryskiwacze ciśnieniowe, środki do dezynfekcji rąk i powierzchni. Zakupiony sprzęt i środki przekazane zostaną do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Marianowie. Realizacja projektu przewidziana jest do końca listopada br.