Wesołe Promyczki w bibliotece

10 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego Wesołe Promyczki  w Marianowie odwiedziły bibliotekę gminną.

Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób można założyć konto czytelnicze  oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka opowiedziała  jak należy obchodzić się z książkami Dzieci w skupieniu wysłuchały ważnych informacji o bibliotece i książkach a także wysłuchały czytanej przez panią bibliotekarkę bajeczki. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały też książki znajdujące się w bibliotece, szczególnie zainteresowały ich pozycje dla najmłodszych. Nie zabrakło też wspólnej zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. To była ciekawa przygoda, która zafascynowała dzieci.