"Dzień Pszczół" w grupie 4-5 latków

20 maja przedszkolaki z grupy 4-5 latków obchodziły Dzień Pszczół. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani na żółto-czarno, a na głowach mieli opaski. Celem Światowego Dnia Pszczół jest podkreślenie znaczenia tych owadów dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenie uwagi na występujące wobec nich liczne zagrożenia we współczesnym świecie, a także ochrona tych owadów przed wyginięciem.

Specjalnie z tej okazji w naszym przedszkolu gościliśmy panią Małgorzatę Sanocką, która zajmuje się pszczelarstwem. Pani Małgorzata opowiedziała dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opowiadała o życiu i o zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują i jak spędzają zimę. Wyjaśniła dzieciom, czym różni się osa od pszczoły. Dzieci dowiedziały się o tym, jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza, tj. specjalny kapelusz, kurtkę, rękawicę, dymkę oraz ramkę. Przedszkolaki, zainteresowane tematem, zadawały szereg ciekawych pytań, na które pani Małgorzata odpowiadała z wielką chęcią. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu. Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Sanockiej za miłą wizytę oraz poświęcony czas.