Sprzątanie świata - ,,Wszystkie śmieci są nasze!"

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie świata – Polska 2022”. W tym roku akcja przebiegała  pod hasłem ,,Wszystkie śmieci są nasze!”. Głównym celem wydarzenia było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności        za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka  śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu.

Na korytarzu szkolnym przygotowano gazetkę informacyjną na temat tej akcji. W klasach zostały przeprowadzone pogadanki oraz zaprezentowane prezentacje multimedialne. Zorganizowane zostały konkursy plastyczne: ,,Świat w naszych rękach”,                        ,,Kwiaty – bogactwo barw i kształtów”, ,, Zakładka do książki z motywem roślinnym”. W ramach akcji poszczególnym klasom przydzielono tereny do sprzątania. Uczniowie  porządkowali tereny przylegające do szkolnej posesji oraz tereny zielone w jej sąsiedztwie. Na zakończenie został przygotowany grill.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w  akcję ,,Sprzątanie świata’’ i przypominamy, że o czystość naszej planety musimy dbać przez cały rok. Bądźmy dobrym przykładem dla innych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w galerii.