Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Akcja organizowana jest pod patronatem Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W naszej szkole również pielęgnujemy tradycję wspólnego czytania. W ubiegłym roku czytaliśmy ,,Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, w 2020 - ,,Balladynę” Juliusza Słowackiego, w tym roku, 20 września, uczniowie klas IV-VIII spotkali się, aby przeczytać i posłuchać ,,Ballad i romansów” Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji.

Każda klasa przygotowała własną interpretację wybranej ballady, którą zaprezentowała społeczności szkolnej.