Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 10 października 2022 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie klasy pierwszej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Dorota Wiechcińska. Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy pierwszej  uroczyście przyrzekli, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.