Zdrowie, higiena i bezpieczeństwo - o tym słów kilka…

W styczniu w oddziałach zerowych odbyło się spotkanie z panią z Sanepidu. Miało ono na celu uświadomienie dzieciom w jaki sposób należy odpowiednio zachować zasady higieny własnego ciała: skóry, włosów, paznokci oraz jamy ustnej . Dzieci dowiedziały się jak należy ubierać się wiosną, latem, jesienią i zimą w różnych sytuacjach ( wycieczka, spacer, wychowanie fizyczne ). Wszystko po to, aby zrozumieć jak te zasady wpływają na zachowanie zdrowia. Prowadząca, oprócz pogadanki, przeprowadziła z dziećmi kilka ciekawych ćwiczeń. Wykorzystując brokat, umieściła go na dłoniach dzieci, żeby pokazać jak przemieszczają się bakterie na nieumytych dłoniach. Nie zabrakło też ćwiczeń dotyczących prawidłowego mycia rąk i zębów. Spotkanie odbyło się w okresie zimowym, przed feriami. Wiadomo, że ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, prowadząca przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i aktywnie włączały się do przygotowanych ćwiczeń.
To była kolejna lekcja o zdrowiu i bezpieczeństwie w naszym przedszkolu, która wzbogaciła zerówkowiczów o nową i przydatną wiedzę.