Podsumowanie konkursów i działań prowadzonych w czasie 30 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata

Podsumowanie wszystkich konkursów i działań prowadzonych w czasie 30 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata nastąpiło 17 października 2023 roku.

Podsumowując zmagania konkursowe klas:
*  IV - VIII:
I miejsce uzyskała klasa VIII zdobywając 80 pkt
II miejsce uzyskała klasa IV zdobywając 76 pkt

III miejsce uzyskała klasa VII zdobywając 71 pkt

* klas I – III
I miejsce zajęła klasa I B
zajęły: klasa I A, II i III

W trakcie apelu wręczono uczniom nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Marianowo Danutę Ankutowicz, za które bardzo serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy również p. Sylwii Pardel inspektorowi ds. ochrony środowiska w Gminie Marianowo za wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków finansowych na nagrody.

Nasza szkoła otrzymała również certyfikat udziału w 30 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Dziękuję wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom za tak aktywny udział w sprzątaniu świata. Przeprowadzona akcja miała  na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Mam nadzieję, ze osiągnęliśmy zamierzony cel.

Sylwia Kulawiak