Światowy Dzień Wolontariusza

Dnia 05.12.2023 r. w związku ze Światowym Dniem Wolontariusza w ramach godziny z wychowawcą przeprowadziliśmy zajęcia, których celem było zapoznanie naszych kolegów z pojęciem wolontariatu, zachęcenie do pożytecznego działania na rzecz innych i swojego środowiska, kształtowanie umiejętności współpracy. Dla członków Szkolnego Klubu Wolontariatu było to również nowe doświadczenie. Po południu spotkaliśmy się w gronie zaproszonych gości, gdzie mogliśmy świętować Dzień Wolontariusza. ,,To takie proste, dziecinnie proste, wiem co zrobię WOLONTARIAT da on szczęście mi i Tobie...’’ słowami tej piosenki rozpoczęliśmy nasze spotkanie, którego częścią było również przybliżenie akcji ,,KOLĘDNICY MISYJNI’’. Dziękujemy Pani Dyrektor Dorocie Wiechcińskiej ,ks. Ryszardowi Czajce i rodzicom za słowa wsparcia, które są dla nas motywacją, by dalej działać na rzecz innych i naszego środowiska. Warto pamiętać, że każdy z nas może pomagać w różny sposób. Potrzebna nam jest tylko odwaga.