Dzień Postaci z Bajek

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło;)

Z tej okazji, 8 i 9 listopada dzieci z Przedszkola w Marianowie wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Grały w memory bajkowe , grę ja mam … kto ma... oraz układały puzzle. W tym dniu odwiedził nas gość Pani Iwona Wojtala z Biblioteki Gminnej w Marianowie i przeczytała bajkę Przedszkolankom. Na koniec zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie.