Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

Mikołajki 6 grudnia dzieci świętowały na warsztatach piernikowych w Agroturystyce „Zielony Zaułek" w Wiechowie. W tym wyjątkowym dniu dzieci miały bardzo wiele atrakcji. Świętowanie rozpoczęliśmy od podzielenia się na grupy.  Jedna grupa – grupa 6-latków wałkowała ciasto piernikowe, wycinała pierniczki z ciasta oraz dekorowała upieczone pierniczki lukrem i ozdobami.

Natomiast druga grupa 3,4,5 – latki ozdabiały samoprzylepnymi ozdobami bombkę drewnianą i glinianą choinkę. Później nastąpiła zamiana zajęć grup, a w między czasie dzieci kolorowały świąteczną kolorowankę XXL . Po czasie miło spędzonym na czynnościach manualnych przyszedł czas na relaks przy muzyce i słodkim poczęstunku. No i wreszcie przyszedł czas na przywitanie Św. Mikołaja. Dzieci zaśpiewały piosenkę i każde dziecko otrzymało prezent. To był dzień Magiczny.